גלריות ועליות גג

עליות גג, גלריות ומה שביניהן

החלל הנוצר מתחת לשיפועי גג רעפים יוצר מצב אדריכלי ייחודי המאפשר לנצל חלל זה לשימושים שונים כגון חדר עבודה, חדר משחקים קסום לילדים או כחדר מגורים לכל דבר.
בין אם מדובר בחלל שנלקח מראש בחשבון בתכנון הבית, או הסבה של "חלל מת" בגג קיים, ניתן, ע"ע שימוש בחומרים ופרטים מתאימים לקבל חלל איכותי וייחודי.

המושג גלריה מתייחס לחלל גבוה הנחצה בחלקו ש"י רצפת ביניים, כאשר החלק העליון נהנה מתצפית לעבר החלל הכפול שנוצר בשאר השטח.

חלל הגג

בבנייה חדשה עלינו להגדיר מראש איזה חלק של חלל הגג יהיה שימושי (גובה ראש) ובהתאם לכך להתאים את שיפועי הגג, גובה הקירות ההיקפיים ומהלך המדרגות. כמו תמיד ,תכנון קפדני מוקדם יאפשר תוצאות איכותיות יותר. את שולי החלל (בהם בחלק מהמקרים לא יהיה גובה ראש) ניתן לנצל לאחסנה.

בהסבת חלל גג קיים שאינו שימושי לחלל למגורים נזכה לקבל שטח נוסף לבית אשר שיפועי הגג יוצרים בו אוירה נעימה וייחודית.

בחלק מהמקרים לא נוכל לבצע מהלך מדרגות סטנדרטי המחייב שטח רצפה גדול שלא נלקח מראש בחשבון. במקרים אלו ישנם פתרונות ייעודיים של מדרגות ספירלה (התופסות שטח רצפה קטן יחסית אך פחות נוחות) או סולם גג נשלף, שאינו תופס למעשה שטח רצפה ונשלף רק בעת הצורך (פחות נוח לשימוש יומיומי שוטף).

בחלק מהמקרים יהיה צורך להוסיף קורות עץ או ברזל לצורך הקמת הרצפה. חשוב גם להקפיד על פרטים מתאימים לבידוד אקוסטי שכן רצפת העץ לכשעצמה אינה מספקת. היוועצו עם איש מקצוע מנוסה או יועצים המתמחים בתחום.

כרצפה לגלריה קיימות מספר אפשרויות: רצפות פרקט (המיושמות ע"ג משטח מפולס מפלטות או.אס.בי) , לוחות גלריה (זכר-נקבה) מאורן או לוחות גלריה מעץ קשה כלשהו אשר הנפוץ מביניהם הוא האלון בעל המראה האצילי אשר בעיבוד מתאים מהןןה מוצר איכותי ביותר לרצפות עץ בכלל.

בתחום רצפות הגלריה מאורן מומלץ להשתמש בגלריה מיובשת. מוצר זה ייעודי לרצפות עץ והוא עשוי מעץ שיובש מראש בתנור ונויילן כך שהוא מגיע להתקנה במצב כיווץ המקסימלי שלו ומקטין בכך את הסבירות שייפתחו בעתיד רווחים קטנים בין לוחות הרצפה. בנוסף , לוחות אלו מעובדים בד"כ עם פרופיל זכר-נקבה היקפי (גם בקצוות) דבר ההופך את ההתקנה לקלה ואיכותית יותר.

במידה והשתמשנו בעץ מלא (אורן או עץ קשה כלשהוא) כחומר הגמר לרצפה, חשוב להקפיד על צבע או שמן מתאים לרצפות עץ, שכן צבע זה צריך גם לעמוד בשחיקה מעבר להגנה הרגילה על העץ. צבעים איכותיים ומתאימים יספקו תוצאות מרהיבות שיחזיקו מעמד זמן רב.

בכדי להחדיר אויר ואור לחלל הגג, ניתן לבצע "קוקיות" ולהשתמש בחלונות סטנדרטים או להשתמש בחלונות גג המשתלבים היטב בשיפוע הגג הקיים ומוסיפים לאווירה. חלונות אלו קיימים במגוון גדלים וניתן להוסיף להם גם וילון, רשת ומנגנון פתיחה חשמלי.
בכל מקרה מומלץ לא לחסוך בפרטי בידוד, אוורור ואיטום גג הרעפים כל מה שיחסך באלו יגולם אח"כ בחשבון המיזוג…

כגימור פנים לקיר-תקרה ניתן להשתמש בגבס או בציפויי עץ ברחבים ועיבודים שונים. במידה ואנו משמישים חלל קיים הציפוי בד"כ יהיה תחתון (מתחת לקורות הקונסטרוקציה של הגג). בבנייה חדשה ניתן לבצע את הציפוי עליון כשקורות הקונסטרוקציה נותרות גלויות ומשתלבות בעיצוב הכללי של החלל.

נכתב ע"י : גיא הברפלד, אדריכל, עץ ועצה

0/5 (0 Reviews)

תמונות של גלריות ועליות גג

כדי שלא תמתינו על הקו, השקנו עבורכם שירות שיחה חוזרת מנציג. נא מלאו את הטופס, ונציג עץ ועצה יחזור אליכם במהרה

שם מלא:
טלפון:
איזור:
מוצר:

קבלן עצים וגגות רעפים?
מקומך איתנו

מלאו את הפרטים וקבלו הצעת מחיר משתלמת וגם הצטרפו למועדון הקבלנים

שם מלא:
טלפון:
קבלן:

הודעה חשובה!

ביום שלישי 11/6 (ערב חג שבועות) יפעלו סניפי עץ ועצה עד שעה 13:00.
ביום רביעי 12/6 (חג שבועות) יהיו הסניפים סגורים.

להצעת מחיר משתלמת
מלאו את הטופס

שדות חובה מסומנים ב - *

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
איזור:
מוצר:
סוג לקוח:
התקנה:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp