איטום גג רעפים – הכן ביתך לחורף

מאת: אלמנט אומנות בעץ

החורף בפתח ועם כל הגעגוע לגשם ולאויר הנקי, חשוב להכין את הבית מבעוד מועד כדי שלא ניקלע למצב שהגשם מטפטף בתוך הבית. איטום גג רעפים מתאים ומקצועי ימנע דליפות ורטיבויות מהגג ומהקירות, וישמור על הבית אטום מפני כל חדירה של גשם.

איטום גגות רעפים

במקרים רבים משמשים גגות הרעפים כחלק מעיצוב הבית לעיתים גם כחלל נוסף בבית. בבניית גג רעפים יש לקחת בחשבון ולהתקין מערכת בידוד איכותית לימים חמימים ובטוחים, בידוד הוא פתרון מעולה המתאים לכל עונות השנה , בימי החורף הקרים הבידוד ישמור על טמפרטורה נעימה בחלל המגורים ולמעשה חיסכון כספי לאורך זמן.

איך עושים את זה נכון?

לאיטום גג רעפים מקצועי  יש לפנות למקומות הנכונים ולבעלי מקצוע אמינים שימליצו לכם על תכנון נכון של איטום למניעת נזקים בחורף, וכדי שתבינו באופן כללי על תקלות שיכולות לצוץ בחורף, ריכזנו לכם רשימה של התקלות הנפוצות ביותר.

תקלות הנפוצות באיטום גגות רעפים בחורף?

  • לכלוך במסילות של הרעפים עצמם,לכל רעף יש תעלה, וברגע שמצטבר בה לכלוך, זה יוצר מחסום ומונע מהמים להחליק לכיוון הקרקע.
  • הצטברות של לכלוכים בפחים שבהיקף הגג, לכלוך במרזבים ובתעלות ניקוז המים הגורמים להצפות ונזילות ולאי נוחות כללית.
  • רוכבים סדוקים ורעפים שבורים או חסרים שנפלו. אם רעף זז ומים חודרים לחלק הפנימי, לעתים יכול לחלוף, זמן רב עד שמגלים את הרטיבות בתקרה או על קירות הבית. אם מדובר בבית עם קירות גבס הם פשוט נהרסים.
  • לרוב יהיו בעיות איטום גג רעפים בשל התקנה לקויה, כמו הנחת פחים בצורה שגויה, לעתים, הבעיות נגרמות גם כתוצאה מבעלי מקצוע שמתקינים דוד שמש, אנרגיה סולרית. במקרה כזה, אם במהלך ההתקנה נשברים או נסדקים רעפים, זה יכול להתגלות רק בימות גשם.

יש לבצע בדיקה וביקורת עיגון וקשירה של עמודי אנטנות, צלחות לווין, דודי וקולטי שמש – הבדיקה היא קלה ומבוצעת באופן חזותי,לעומת זאת רעפים שבורים או רופפים הופכים ממטרד למפגע ולסכנה ממשית. רעף חימר מעופף בשעת סופה יכול לפצוע ואף להרוג. מרבית הבעיות קורות בבתים פרטיים בעלי גגות רעפים.

את פעולות המניעה יש לבצע טרם כניסת החורף ותחילת הגשמים שיבואו עלינו לטובה.

בשום אופן אסור לטפס על גג רעפים ללא הסמכה! זו בפירוש סכנה, בייחוד בגשם על הרעפים יש לעתים ירוקת, או עלים שנרטבו והם מחליקים ומסוכן לדרוך עליהם. בעלי מקצוע שהוסמכו לכך והם בעלי רישיון לעבודה בגובה, בעצמם נמנעים לעיתים מלטפס על גגות רעפים ביום גשום. לכן, כדאי לא רק להימנע מטיפוס על גג רעפים, אלא חשוב גם להימנע מלהזמין בעל מקצוע שאין לו רישיון עבודה בגובה, ולמנוע מצב של אחריות ביטוחית במקרה של נזק.

שיהיה לנו חורף חמים ונעים, ובהצלחה!

0/5 (0 Reviews)

תמונות של איטום גג רעפים – הכן ביתך לחורף

כדי שלא תמתינו על הקו, השקנו עבורכם שירות שיחה חוזרת מנציג. נא מלאו את הטופס, ונציג עץ ועצה יחזור אליכם במהרה

שם מלא:
טלפון:
איזור:
מוצר:

קבלן עצים וגגות רעפים?
מקומך איתנו

מלאו את הפרטים וקבלו הצעת מחיר משתלמת וגם הצטרפו למועדון הקבלנים

שם מלא:
טלפון:
קבלן:

הודעה חשובה!

ביום שלישי 11/6 (ערב חג שבועות) יפעלו סניפי עץ ועצה עד שעה 13:00.
ביום רביעי 12/6 (חג שבועות) יהיו הסניפים סגורים.

להצעת מחיר משתלמת
מלאו את הטופס

שדות חובה מסומנים ב - *

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
איזור:
מוצר:
סוג לקוח:
התקנה:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp