בניית גג רעפים עדיפה על בניית גג בטון

מה עדיף, בניית גג רעפים או גג בטון?

הדעה הרווחת היא כי באזורים מושלגים עדיף גג רעפים ובאזורים שטופי שמש גג בטון. אבל אם זה נכון, כיצד אפשר להסביר את הדומיננטיות בבניית גגות רעפים בארצות ים תיכוניות חמות כמו ספרד, איטליה ודרום צרפת?

למה דווקא בניית גג רעפים?

בניית גגות רעפים במדינות חמות מוכיחה דבר פשוט: גג רעפים הוא מבודד תרמי שתורם לאיוורור הבית ולאווירה נעימה גם תחת עומס חום. גג רעפים יוצר חלל מעל לתקרת הבית, המהווה בידוד תרמי. שימוש במכשירים וחומרים מתקדמים מגבירים את האפקט.

בעזרת דור חדש של מוצרים רפלקטיביים המותקנים מתחת לרעפים, בשילוב עם מאווררי יניקה ובידוד תרמי צמרי, ניתן לבודד, לאוורר ואף לבצע איטום גג רעפים ברמה גבוהה ביותר. המרווח בין התקרה לגג מאפשר להשתמש בחללים אלה לאחסון, ולמעשה מגדיל את שטח הבית נטו.

בניית גג רעפים זולה יותר להקמה וחסכונית יותר בתחזוקה. גג רעפים עולה כ- 20% – 30% פחות מגג בטון שטוח, וזה כולל את ארגז הרוח.

הסיבות להבדלי המחירים נובעות מן הצורך בבניית מעקה בגובה 1.10 מטרים מסביב לגג שטוח, כיסוי עליון (קופינג) המונע חדירת מים, התקנת מרזבי גיברית ויצירת שיפועים לניקוז. כל אלה נדרשים עפ"י תקני בנייה ליציקת גג בטון ומעמיסים על העלות של גג שטוח.

יתרונות נוספים של בניית גגות רעפים על פני גגות בטון:

אורך החיים: רעפים מחזיקים מעמד עשרות שנים תחת השמש הקופחת. בגג שטוח נדרשת יריעה ביטומנית המחזיקה מעמד כ- 5 – 10 שנים בלבד.

  • בניית גג רעפים מבוצעת כיום בקורות עץ מאסיביות (בניגוד לבניה שהייתה נהוגה לפני 30 שנה) שבזכותן מתקבל חלל גג פתוח נוח לשימוש תוך ניצול חלל הגג שנצר לחדרי שינה ואירוח, מחסנים, חדרי עבודה וכו'.
  • ברוב הרשויות חלל הגג אינו נכלל באחוזי הבניה כך שאינו נושא בתשלומי הארנונה.

בניית גג "אדום" הינה למעשה בניית גג "ירוק"

בשנים האחרונות, עם התפתחות השימוש באנרגיה סולארית, בניית גגות רעפים הפכה למקור הכנסה. תוצאה של התקנת גג רעפים היא שטח גדול יותר של הגג ולכן ניתן לנצלו להתקנת מתקני אנרגיה סולארית (PV) ובכך לייצר הכנסה נוספת בגין מכירת החשמל לחברת חשמל.

שורה תחתונה: לבניית גגות רעפים יש את כל היתרונות על פני גגות בטון שטוח. גם בהיבט האסתטי לבניית גג רעפים יש מספר יתרונות, כגון מראה כפרי.

אז לפני שאתם מחליטים איזה גג מתאים לבית החלומות שלכם, בידקו את היתרונות של בניית גג רעפים. ואם כבר החלטתם לבחור גג רעפים, כל מה שנותר הוא לבחור את הרעפים המתאימים.

0/5 (0 Reviews)

תמונות של בניית גג רעפים עדיפה על בניית גג בטון

כדי שלא תמתינו על הקו, השקנו עבורכם שירות שיחה חוזרת מנציג. נא מלאו את הטופס, ונציג עץ ועצה יחזור אליכם במהרה

שם מלא:
טלפון:
איזור:
מוצר:

קבלן עצים וגגות רעפים?
מקומך איתנו

מלאו את הפרטים וקבלו הצעת מחיר משתלמת וגם הצטרפו למועדון הקבלנים

שם מלא:
טלפון:
קבלן:

להצעת מחיר משתלמת
מלאו את הטופס

שדות חובה מסומנים ב - *

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
איזור:
מוצר:
סוג לקוח:
התקנה:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp