בעץ ועצה קיימים שלושה סוגי רעפים עיקריים:

  • דגם פלאנום (לה אסקנדלה). רעפי פלאנום העשויים מחרס, מתאפיינים במראה אחיד וחלק, עם תעלות עמוקות המאפשרות ניקוז מהיר של מים. ניתן להשיג במגוון צבעים. היצרנית היא חברה ספרדית, מהמובילות העולמיות בתחום הרעפים.
  • דגם ויזום (לה אסקנדלה). רעפי ויזום העשויים גם הם מחרס, ומתאפיינים במבנה של שלוש שכבות בגוונים שונים המתחברות יחד ליצירת מראה ייחודי, בדומה לרעפים מציפחה טבעית. רעפים אלה ידועים בחוזק ועמידות גבוהים.
  • דגם פורטוגז (לה אסקנדלה). רעפי פורטוגז הם הנפוצים ביותר באירופה – הודות לאיכות ולעיצוב המקומר, השואב השראה מגגות הרעפים של רומא העתיקה.

מלבד הרעפים עצמם, ישנם ארבעה סוגים עיקריים של עץ המשתמשים לבניית גג רעפים: עץ מהגוני, עץ סידר, עץ דוגלס פייר וקורות מורכבות (הכוללות עץ רב שכבתי, עץ דו שכבתי או עץ פינגר ג'וינט). קורות העץ מהסוג שבוחר האדריכל עוברות עיבוד הכולל הקצעה, ליטוש וצביעה, להשגת מראה אחיד, וקורות העץ מודבקות במכוני עיבוד הפועלים בהתאם לתקן הגרמני המחמיר.

לא רק אדום: גג רעפים אפור, שחור או לבן

אפשרויות העיצוב של גג רעפים מודרני הן רבות, וניתן לבחור מבין שלל סוגים ועיצובים של קורות עץ גלויות ומגוון רעפים – ממקומר ומחוספס ועד מלבני וחלק – וכן במגוון צבעים, מהאדום הקלאסי ועד לאפור, לבן ושחור, המתאימים במיוחד למראה הייטקי נקי ומינימליסטי.
שפע האפשרויות שמציעים הרעפים הופך אותם לפופולריים במיוחד, וסביר להניח כי נמשיך לראות אותם מחפים בתים חדשים גם בבנייה המודרנית.

לא רק רעף – גם צבע טרמי

NUROOF COOL מבית פלסקון הוא פריצת דרך בעולם טכנולוגיית הצבע. לא רק שהוא מגן על ביתך ממזג האוויר הישראלי הקשה ומזיהום הסביבתי, הוא אף דוחה קרני שמשומסיט אותן מעלה בחזרה.

עץ ועצה היא בין החברות הוותיקות והמובילות בענף העץ והבנייה בישראל. צרו עמנו קשר ומהנדס או אדריכל מטעמנו יסייע לכם בתכנון ובביצוע הפרויקט.