מעצבים את הבית עם משרביה מודרנית

משרביה היא סבכה, כלומר מחיצה דקורטיבית שאינה אטומה לחלוטין אלא כוללת גם חריצים בגודל כזה או אחר. עיצוב שובה לב זה אפיין בעבר בעיקר את ארצות האסלאם, אולם כיום הוא נפוץ בכל העולם ובפרט מתאים למדינה שטופת שמש כמו ישראל.

המשרביה ושימושיה השונים

במקור שימשו משרביות, שכאמור היו נפוצות בארצות ערב, להסתרת נשים שעמדו במרפסות בתיהן מעיני העוברים והשבים. בארץ, באופן טבעי, השימוש בהן שונה לחלוטין: משרבייה מרהיבת עין עשויה להוות חציצה בין הבית לחוץ – כזו שמאפשרת כניסת אור ואוויר מצד אחד ומצד שני מעניקה לבני הבית את הפרטיות המבוקשת על-ידם; שימוש אחר בקונספט של משרביה הוא לטובת חלוקת חללים בפנים הבית באופן שהוא גם יעיל וגם תורם לאסתטיקה של המרחב; ועוד אופציות הן חיפוי קירות פנים או קירות חוץ.

המשרביה כאלמנט לעיצוב פנים הבית

אחד השימושים היותר מרתקים בקונספט של משרבייה הוא דווקא פנימי ולא חיצוני, כאלמנט מוביל במסגרת עיצוב דירה, משרד, לופט או כל חלל אחר.

במקרים אלה המהות העיקרית של משרביה, אפשור כניסת אוויר ואור ובה בעת הבטחת פרטיות, פחות משמעותית, ומה שבא בעיקר לידי ביטוי הוא האפשרות לחלק באופן אופטימלי כל מרחב בהתאם לשימושים השונים שלו.

בפרט תורמת משרבייה לחלוקה פנימית של לופטים, שבהם לא רוצים לבנות קירות או ליצור מחיצות אטומות, אלא לשמור על זרימה נעימה בין החלקים השונים של הלופט גם כשישנה הפרדה מסוימת ביניהם. בנוסף, מחיצות דקורטיביות אלה לא נראות כמו נטע זר בלופט או בכל חלל אחר, אלא משתלבות בו ומייצרות הרמוניה מוצלחת עם שאר המרכיבים של עיצוב הפנים.

האווירה שנוצרת בהשקעה מינימלית לעיצוב הבית

אם במקור שימשו משרביות להסתרה, הרי שבתוך הבתים – בין אם הן על תקן חיפוי קירות ובין אם תפקידן הוא חלוקה לחללים – הן משרות דווקא אווירה של פתיחות. בנוסף ניתן באמצעות תכנון מדויק של הסבכה ומיקום נכון שלה בבית ליצור משחקי אור וצל שמוסיפים עניין לכל מרחב. החיבור בין אוריינטליות למודרניות תורם אף הוא ליופיו של עיצוב הפנים, ובנוסף מהווה משרביה מוקד למשיכת תשומת לב בזכות היותה פריט ייחודי (שחוזר כעת לאופנה אחרי שנים רבות שבהן נדחק לשוליים וכמעט נעלם מן הנוף בארץ).

מעצבים את הבית עם משרביות – הסגנונות השונים

את הקונספט של משרביה ניתן לנצל במגוון רחב של דרכים. ראשית ישנה בחירה של החומר ממנו עשויה המשרבייה, כשהאופציות הנפוצות הן גבס, לבנים, דמוי עץ וכמובן עץ. בהקשר זה חשוב להדגיש כי הבחירה הנכונה ביותר היא עץ אוסטרלי (שנמכר ע"י עץ ועצה), וזאת לנוכח העמידות המרשימה שלו והעובדה שהוא לא מתרגש מהאקלים הישראלי הלא פשוט, כמו גם יופיו.
לאחר שבוחרים את החומר שמשמש כבסיס למשרביה, ניתן להעשיר את הסבכה במרכיבים נוספים, כך שהיא תהפוך לעוד יותר ייחודית ומרשימה: כך למשל ניתן לשלב בתוך חיפוי עץ דקורטיבי גם זכוכיות צבעוניות, ועוד אפשרות שתמיד מתקבלת בברכה היא שילוב של צמחייה בתוך המשרבייה.
כמו כן ניתן ליצור את המשרביות בצורות גאומטריות שונות, לשנות את היחס בין חומר למרווח בחלקים שונים של הסבכה והאפשרויות עוד רבות ומגוונות, ובפרט אם נעזרים באנשי מקצוע מנוסים בתחום עיצוב הפנים שיודעים להפיק את המרב מהקונספט המרהיב.

0/5 (0 Reviews)

כדי שלא תמתינו על הקו, השקנו עבורכם שירות שיחה חוזרת מנציג. נא מלאו את הטופס, ונציג עץ ועצה יחזור אליכם במהרה

שם מלא:
טלפון:
איזור:
מוצר:

קבלן עצים וגגות רעפים?
מקומך איתנו

מלאו את הפרטים וקבלו הצעת מחיר משתלמת וגם הצטרפו למועדון הקבלנים

שם מלא:
טלפון:
קבלן:

הודעה חשובה!

ביום שלישי 11/6 (ערב חג שבועות) יפעלו סניפי עץ ועצה עד שעה 13:00.
ביום רביעי 12/6 (חג שבועות) יהיו הסניפים סגורים.

להצעת מחיר משתלמת
מלאו את הטופס

שדות חובה מסומנים ב - *

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
איזור:
מוצר:
סוג לקוח:
התקנה:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp