בניית פרגולות – למה ואיך?

פרגולה מעץ מלא

כמו הרבה דברים אחרים שאנו רואים כמובנים מאליהם, גם הנוחות שמספקת לנו הפרגולה – שורת קורות העץ המרווחת שמעל לחצר-הבית, שמעניקה לנו הגנה מפני הגשם בחורף ושילוב של צל ואור שמש בקיץ – מקורה בהרבה מאוד מחשבה ותכנון.

תכנון ובנייה של פרגולה טובה הם תהליכים המחייבים התחשבות בגורמי גודל הבית והחצר, צרכיו ורצונותיו של בעל הבית, וכמובן גם אסתטיקה – כי מלבד התפקידים המעשיים שלה, לנוכחותה של הפרגולה ישנה גם השפעה על מראה הבית כולו. מסיבה זו, עץ הנו עדיין חומר-הגלם המועדף לבניית פרגולות, למרות שקיימות גם פרגולות העשויות אלומיניום או פלסטיק. פרגולת העץ, במיוחד הפרגולה התלויה, מלבד היותה עמידה לאורך זמן רב יותר, מעניקה לבית מראה מהודר יותר מזה שמעניקה פרגולת האלומיניום או פרגולת הפלסטיק המלאכותית.

עצים לפרגולות

אחד מהשיקולים החשובים ביותר בעת הבניה והתכנון הוא בחירת העצים לפרגולות. סוג העץ שנבחר קובע לא רק את המראה כללי של הפרגולה, אלא גם את החוזק והעמידות שלה והתפקוד שלה.

עץ גושני הנו אחת הבחירות הפופולאריות כאשר ניגשים לבחור עצים לפרגולות. יתרונו הגדול הוא באורכו המרשים, המקל מאוד על בניית הפרגולה. עץ הגושני מתהדר במראה סדוק טבעי ו-"פראי", ובגוון לבן, שהפכו לסימן ההיכר של פרגולות רבות – אך ישנם לקוחות המעדיפים מראה עדין יותר.

חלופה אפשרית היא שימוש בעץ אורן, הידוע בזכות עמידותו הגבוהה, לבניית הפרגולה.

עץ האורן מעניק לפרגולה גוון חום בהיר עד צהבהב, שהפך גם הוא לסימן-ההיכר של עצים לפרגולות. למי שמחפשים מראה שונה עבור הפרגולה שלהם, מומלץ לבחור בעץ סידר (ארז) – הוא מתהדר בגוון אדמדם נאה, וידוע בשל עמידותו לנזקי מזג-אוויר ומזיקים שונים הפוגעים בעצים.

הבחירה הנכונה לפרגולה שלך

אז באיזה עץ כדאי לבחור? לפני שמחליטים, כדאי מאוד להתייעץ עם איש מקצוע מתחום הבניה בעץ – בחירת עצים לפרגולה צריכה להתחשב, כאמור, במכלול גורמים שכולל גם את המבנה אליו היא מיועדת, וכיצד היא משתלבת במראה הכללי שלו ובשטח אותו היא תופסת. בחירת סוג העץ תקבע את אופי הפרגולה שלך – כדאי מאוד לקבל החלטה מושכלת בנושא!

0/5 (0 Reviews)

תמונות של בניית פרגולות – למה ואיך?

כדי שלא תמתינו על הקו, השקנו עבורכם שירות שיחה חוזרת מנציג. נא מלאו את הטופס, ונציג עץ ועצה יחזור אליכם במהרה

שם מלא:
טלפון:
איזור:
מוצר:

קבלן עצים וגגות רעפים?
מקומך איתנו

מלאו את הפרטים וקבלו הצעת מחיר משתלמת וגם הצטרפו למועדון הקבלנים

שם מלא:
טלפון:
קבלן:

להצעת מחיר משתלמת
מלאו את הטופס

שדות חובה מסומנים ב - *

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
איזור:
מוצר:
סוג לקוח:
התקנה:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp